Wyczyść

#MAKIJAŻ

Makijaż rozświetlający krok po kroku – glow po twojemu!



Rozświetlający makijaż pasuje każdemu! Odmładza i sprawia, że skóra wygląda na bardziej wypoczętą, zdrowszą, promienną i zadbaną. Nic dziwnego, że od lat króluje w trendach. To sprytny sposób na to, abyś wyglądała tak, jakbyś właśnie złapała pierwsze wiosenne promienie słońca. Taki make-up nie tworzy efektu maski, a wydobywa same atuty twarzy. Dowiedz się, jak zrobić makijaż rozświetlający krok po kroku – lekko, naturalnie i przy użyciu tak naprawdę kilku kosmetyków.


Systematyczna pielęgnacja twarzy to podstawa


Perfekcyjny makijaż nie istnieje bez porządnej pielęgnacji twarzy. Rozświetlające wykończenie najlepiej prezentuje się na zadbanej, dobrze nawilżonej skórze. Wiedz o tym, że nawet najlepszy podkład nie ukryje suchych skórek i niektórych niedoskonałości.


Codzienną pielęgnację pod make-up traktuj trochę jako pierwszą bazę pod makijaż. Mycie twarzy usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, dogłębne nawilżanie przywraca skórze komfort, miękkość i sprężystość, a regularne peelingi pomagają pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu staje się ona gładka i piękniej odbija światło.


Twoja kosmetyczka nie musi pękać w szwach od kosmetyków – w pielęgnacji skóry najważniejsze są systematyczność i dobranie formuł do rodzaju cery i jej potrzeb. Dobry krem nawilżający, serum z witaminą C, delikatny peeling enzymatyczny raz w tygodniu i maseczka bankietowa w zupełności wystarczą, by przygotować skórę pod makijaż rozświetlający.


Im lepsza kondycja skóry, tym ładniejszy efekt glow – będzie wyglądał naturalnie i świeżo.



Makijaż rozświetlający – dla kogo i na jakie okazje?


Wbrew powszechnym opiniom makijaż rozświetlający jest idealny dla każdego, bez względu na wiek czy okazję. Nie jest też zarezerwowany wyłącznie na większe wyjścia – noś go na co dzień, gdy tylko zechcesz wyglądać młodziej i promiennie.


Moc rozświetlenia i jego odcień dostosuj do swojej skóry.


W przypadku młodej skóry możesz pozwolić sobie na więcej blasku, nawet w postaci mokrej tafli. Jeśli zaś chodzi o skórę dojrzałą, rozświetlający makijaż działa trochę jak naturalny lifting – dodaje skórze świeżości, optycznie ją wygładza i odejmuje lat. Ale tutaj są najważniejsze precyzja i umiar – unikaj mocno błyszczących produktów w okolicy zmarszczek, ponieważ drobinki mogą je podkreślać. Zamiast tego postaw na subtelny glow – rozświetlacz o delikatnej formule albo lekki połyskujący róż do policzków zamiast rozświetlacza, a cienie do powiek – o matowym wykończeniu.



Jakie kosmetyki będą ci potrzebne do przygotowania rozświetlającego makijażu?


Przygotowanie do stworzenia rozświetlonego makijażu rozpocznij od wybrania produktów, które będą ze sobą współpracować i wspólnie podbijać blask. Nie wszystkie muszą zawierać połyskujące drobinki – przykładowo swój ulubiony podkład możesz wymieszać z odrobiną rozświetlacza w płynie.


Co powinno znaleźć się w twojej kosmetyczce? Na początek przygotuj produkty pielęgnacyjne – preparat myjący, tonik, krem nawilżający (może z witaminą C, która dodatkowo rozświetla skórę?) i krem z filtrem (stosuj go codziennie).


Przeczytaj również artykuł Jak uzyskać efekt glass skin >>


Niezbędne będą kosmetyki bazowe jak primer, podkład i korektor wygładzające skórę i wyrównujące jej koloryt, a także:

  • rozświetlacz i/lub mieniący się róż do policzków;
  • delikatny bronzer;
  • produkty do ust i oczu – cienie, błyszczyki, balsamy do ust, które dopełnią makijaż.


Wybieraj odcienie kosmetyków dopasowane do swojej karnacji – sprawdź, czy pasują ci chłodniejsze, srebrne tony, czy cieplejsze, złote. Nie stosuj różnych tonacji w jednym makijażu, jeśli zależy ci na naturalnym i spójnym efekcie.


Makijaż rozświetlający krok po kroku


Stwórz makijaż rozświetlający krok po kroku, który podkreśli naturalne kontury twarzy i sprawi, że skóra będzie wyglądać młodo, świeżo i promiennie.



Przygotowanie skóry

Zanim nałożysz makijaż, dokładnie oczyść skórę za pomocą żelu, pianki lub innego kosmetyku myjącego. Następnie użyj toniku – przywróci skórze balans. Możesz też sięgnąć po formułę w naturalny sposób rozświetlającą cerę. Kolejny krok to aplikacja serum i kremu nawilżającego, które zwiążą wilgoć w naskórku, zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając skórę. Raz w tygodniu stosuj peeling (enzymatyczny, z kwasami, raczej nie mechaniczny), za pomocą którego pozbędziesz się suchych skórek i odblokujesz pory.


Codzienna pielęgnacja poprawia kondycję cery, zapewnia równomierną aplikację kosmetyków do makijażu i wpływa na jego trwałość przez cały dzień.


Baza pod makijaż

W kolejnym etapie zaaplikuj bazę, która wyrówna powierzchnię skóry i podkreśli jej naturalny blask. Możesz wybrać rozświetlający primer, ale wystarczy też standardowa baza. Szczególnie polecamy kultową Erborian Pink Primer and Care, którą znajdziesz między innymi w perfumeriach Sephora.


Nałóż primer równomiernie na całą twarz, koncentrując się na miejscach, z których szybciej ściera ci się makijaż.


Podkład i korektor

W makijażu rozświetlającym najlepiej sprawdzi się podkład o lekkiej formule i satynowym wykończeniu, którego krycie można budować. Jego celem jest przede wszystkim wyrównanie kolorytu skóry, przy jednoczesnym zachowaniu jej naturalnego blasku. Delikatnie nanieś podkład na twarz, rozprowadzając go za pomocą wilgotnej gąbki (w Sephora znajdziesz doskonałe gąbki Beautyblender do stosowania na mokro) lub pędzla.


Korektor stosuj oszczędnie w miejscach, które wymagają dodatkowego krycia – okolice oczu, nos, niedoskonałości. Delikatnie wklep go w skórę, uważając, aby nie zaburzyć stworzonych wcześniej efektów wygładzenia i krycia bazy i podkładu. Aplikując go pod oczy, bądź oszczędna i delikatna, aby nie podkreślić znajdujących się tam zmarszczek mimicznych.


Konturowanie – rozświetlacz i róż do policzków

Zacznij od nałożenia rozświetlacza w strategicznych miejscach – kości policzkowe, pod łukiem brwiowym, na grzbiecie nosa, na łuku kupidyna, a także na dekolcie. Te miejsca w naturalny sposób chwytają i odbijają padające światło, nadając subtelny efekt blasku.


Następnie nanieś róż do policzków, dopasowany do odcienia twojej skóry. Musisz zadbać o płynne połączenie obu produktów, aby uniknąć widoczności wyraźnych linii i plam. Róż do policzków o połyskującej formule, na przykład Sephora Collection Colorful Blush Glaze, może zastąpić rozświetlacz, gwarantując bardziej naturalny efekt.


Jeśli zależy ci na wyraźnym konturowaniu twarzy, do makijażu włącz także bronzer. Zaaplikuj go jednak poniżej kości policzkowych i w niewielkiej ilości.


Subtelnie rozświetlający makijaż oczu

W przypadku makijażu oczu mniej znaczy więcej. Wybierz lekki, mieniący się cień do powiek, który nie będzie przytłaczał spojrzenia ani podkreślał zmarszczek. Możesz też wybrać matowe cienie. a odrobinę blasku dodać jedynie pod łukiem brwiowym i w wewnętrznych kącikach oczu, co je optycznie je powiększy.


Na koniec wytuszuj rzęsy i wystylizuj brwi.


Błyszczyk lub olejek do ust

Subtelny blask na ustach dopełni makijaż rozświetlający. Postaw jednak na naturalny efekt. Sięgnij po formułę, która nawilży usta i nada im subtelny blask. Skuś się na jeden z bestsellerów, czyli Fenty Beauty GlossBomb Stix lub Guerlain KissKiss Bee Glow Oil.



Makijaż rozświetlający a błędy – tych unikaj


Pewne potknięcia podczas nakładania makijażu mogą zepsuć efekt finalny. Jednym z nieczęstych błędów jest stosowanie kosmetyków rozświetlających w nadmiarze – zbyt duża ilość rozświetlacza lub po prostu zbyt intensywny blask mogą przytłoczyć twoje naturalne piękno. Celem make-upu jest przecież podkreślenie urody, dlatego zaczynaj od niewielkiej ilości kosmetyków i stopniowo buduj efekt glow.


Popularnym błędem jest także niedopasowanie tonacji produktów rozświetlających. Kolory powinny harmonijnie współgrać z odcieniem skóry, jej naturalnymi podtonami. Sprawdź wcześniej, czy lepiej ci w złocie, czy w srebrze.

Spodoba Ci się też


7 najlepszych szczotek do włosów

ODKRYJ


Dwustopniowe oczyszczanie twarzy

ODKRYJ


Czym jest kwas salicylowy i jakie ma korzyści dla skóry

ODKRYJ