Nasze społeczne zobowiązanie
Nasze środowiskowe zobowiązanie

Dzięki Wam Sephora jest największą wspólnotą beauty na świecie. Dziękujemy! To daje nam siłę, żeby jeszcze mocniej wspierać tych, których odważne kroki sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem... pod każdym względem! Czytaj więcej

Mając to na względzie stworzyliśmy “Sephora Stands”. Za sprawą tego nowego programu marka SEPHORA nie tylko podejmuje się inicjatyw mających na celu rozwijanie odpowiedzialnych praktyk społecznych i środowiskowych, ale również je inicjuje.

Pragniemy sprawić, aby piękno stało się czystsze, szanowało jednostkę i ekosystemy a także wspierało wspólnoty - dla bardziej solidarnego i inkluzywnego działania...

Dzisiaj, w ramach tego programu, SEPHORA – jej partnerzy i pracownicy - podejmują wspólne zobowiązanie, które ma na celu wzmocnienie ich pozytywnego wpływu na otaczający nas świat.
Dołącz do nas!

Nasze społeczne
zobowiązanie.

Dzięki Wam Sephora jest największą wspólnotą beauty na świecie. Dziękujemy! To daje nam siłę, żeby jeszcze mocniej wspierać tych, których odważne kroki sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem... pod każdym względem! lire la suite

Mając to na względzie stworzyliśmy “Sephora Stands”. Za sprawą tego nowego programu marka SEPHORA nie tylko podejmuje się inicjatyw mających na celu rozwijanie odpowiedzialnych praktyk społecznych i środowiskowych, ale również je inicjuje.

Pragniemy sprawić, aby piękno stało się czystsze, szanowało jednostkę i ekosystemy a także wspierało wspólnoty - dla bardziej solidarnego i inkluzywnego działania...

Dzisiaj, w ramach tego programu, SEPHORA – jej partnerzy i pracownicy - podejmują wspólne zobowiązanie, które ma na celu wzmocnienie ich pozytywnego wpływu na otaczający nas świat.
Dołącz do nas!

Nasze zobowiązania
środowiskowe.

Razem jesteśmy w stanie chronić i zachować zdrowie oraz piękno naszej planety. To silne przekonanie leży u podstaw naszych ambicji uczestniczenia w zrównoważonym rozwoju. lire la suite

Razem jesteśmy w stanie chronić i zachować zdrowie oraz piękno naszej planety. To silne przekonanie leży u podstaw naszych ambicji uczestniczenia w zrównoważonym rozwoju. Od naszej siedziby, przez perfumerie, po sieć dostawczą – działamy na wszystkich poziomach, aby wypracować w naszej przestrzeni zrównoważone praktyki. Nasze opakowania stopniowo stają się coraz bardziej przyjazne środowisku, skład produktów zyskuje większą transparentność a zużycie energii jest bardziej oszczędne. To proste – w każdym wyzwaniu widzimy szansę na innowację. Tak działamy - mamy to w naszym DNA!

Sephora lubi pomagać!

W Sephora aspirujemy do pozycji najbardziej uwielbianej wspólnoty beauty na świecie, w której każdy jest mile widziany.
Jesteśmy oddani wizji piękna inkluzywnego i zróżnicowanego, dającego siłę jednostce i wzmacniającego jej poczucie wartości.

Podejmujemy się ekologicznych wyzwań, minimalizując nasz negatywny wpływ na zmiany środowiskowe i przekazując naszym klientom transparentną informację, a także starając się rozwiązać problem plastikowych opakowań.

Gdziekolwiek jesteśmy dajemy wyraz temu, co oznacza Sephora Stands for.

Guillaume Motte - Président Europe & Middle East


SEPHORA WSPIERA KOBIETY

Dlatego zawsze, kiedy to możliwe wspieramy równouprawnienie kobiet - poczynając od naszych biur, gdzie rozwijamy możliwości ich kariery. Sephora jest również jedną z firm, które praktycznie osiągnęły parytet, jeśli chodzi o liczbę kobiet zasiadających w komitecie wykonawczym.

Kobieca moc w Sephora

Ale to nie wszystko. Nasze działania mające na celu wspieranie kobiet nie mają wyłącznie charakteru wewnętrznego – włączamy w nie również wspólnoty kobiet, które nadal domagają się swoich praw. Serdecznie je witamy!

Na całym świecie coraz więcej kobiet rozpoczyna działalność w branży beauty. Pragniemy je wspierać! Tym właśnie zajmujemy się od roku 2016, w ramach programu SEPHORA Accelerate. Ponad 50 kobiet z USA, Europy i Azji wzięło udział w tym programie przez ostatnie cztery lata. Mówiąc bardziej obrazowo – program Accelerate SEPHORA obejmuje rok wsparcia i sesje mentoringowe z jednym z dyrektorów Sephora a także możliwość zaprezentowania projektu biznesowego inwestorom.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET – INSPIRACJA I WSPARCIE

Międzynarodowy Dzień Kobiet to w Sephora bardzo ważna data! Co roku, we współpracy z naszymi partnerskimi fundacjami, przeprowadzamy akcje na rzecz wspólnot kobiet, które potrzebują naszego wsparcia.

Tworzymy również edycję limitowaną produktów o nazwie “Women’s Day” a cały dochód z jej sprzedaży przekazujemy naszym partnerom - fundacjom, które walczą o równe prawa kobiet, edukują je i dodają im wiary w siebie. To wydarzenie jest bardzo bliskie naszemu sercu.
W Polsce w ramach Women’s Day od 2018 roku wspieramy Fundację Sukces Pisany Szminką i projekt „Sukces To Ja”, którego celem jest wspieranie rozwoju osobistego i zawodowego kobiet.INKLUZYWNOŚĆ I RÓŻNORODNOŚĆ

Stosowanie produktów kosmetycznych to sposób na pielęgnację Twojego poczucia własnej wartości, dawanie wyrazu osobowości i tworzenie więzi.
Niestety w trudnych momentach nie jest to priorytet. Często kobiety, które cierpią z powodu utraty poczucia własnej wartości, nie mają odwagi a nawet nie potrafią już o siebie zadbać. Sephora pragnie przywracać uśmiech na ich twarzy i sprawić, żeby pokochały siebie na nowo - dzięki zaangażowaniu naszych ekspertów, którzy wsłuchują się w ich potrzeby i oferują cenne porady.
Jest to widoczne na przykładzie 2 inicjatyw.

CLASSES FOR CONFIDENCE

Od wielu lat Sephora organizuje “Classes for Confidence”. Warsztaty makijażu i pielęgnacji odbywające się w małych grupach, pomagają kobietom, które na co dzień nie mają dla siebie czasu. Podczas sesji, pod kierunkiem ekspertów Sephora, kobiety uczą się lub uczą na nowo jak o siebie dbać - jak stosować pielęgnację lub nakładać makijaż przy zastosowaniu kilku prostych kroków i zasad.

Warsztaty te mają miejsce w większości krajów. Organizujemy je regularnie we współpracy z naszymi partnerskimi fundacjami, które wspierają między innymi kobiety poszukujące zatrudnienia lub po leczeniu onkologicznym. W roku 2019 w sesjach wzięło udział ponad 1000 kobiet. To dla nas prawdziwy powód do dumy.

FUN.TECH.FUTURE.

Od 2019 roku wspieramy i współorganizujemy z Fundacją Sukces Pisany Szminką program FUN. TECH. FUTURE.. To program rozwojowy skierowany do utalentowanych dziewcząt z pieczy zastępczych i rodzinnych pieczy zastępczych, wkraczających na rynek pracy. Sephora wspiera projekt poprzez dotację ze sprzedaży świątecznych maskotek, organizację płatnych staży dla uczestniczek projektu w perfumeriach Sephora oraz bezpłatnych warsztatów makijażu ‘First Job Make-up’ na terenie całej Polski. W 2019 roku z pomocy skorzystało 130 dziewcząt, a nasz program zdobył międzynarodową nagrodę grupy LVMH Diversity & Inclusion Index

FUNDACJA ZACZYN

W 2019 roku rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Zaczyn, wzmacniającą aktywność społeczną seniorów i głos osób starszych w debacie publicznej. Jako partner warszawskiej Parady Seniorów zorganizowaliśmy warsztaty dla pań o tematyce „Makijaż cery dojrzałej”, z których panie skorzystać mogły bezpłatnie zarówno podczas wydarzenia, jak i w naszych perfumeriach w całej Polsce

WSPIERAMY POLSKĄ SŁUŻBĘ ZDROWIA

W 2020 roku, na sephora.pl zorganizowaliśmy specjalna akcję dzięki której każdy mógł zaangażować się w ogólnopolską zbiórkę Fundacji Siepomaga na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią.
Dzięki prowadzonej akcji udało nam się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych, które przekazane zostały na konto zbiórki. 

SEPHORA x WOŚP

W 2020 roku rozpoczeliśmy wsparcie Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W perfumeriach Sephora oraz na sephora.pl można kupić limitowane zapachy Pol’and’Rock. Cały zysk z ich sprzedaży Sephora przekazuje na wsparcie działań statutowych Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

WSPÓLNOTA LGBTQ

25 czerwca 2019 roku Dyrektor Generalny Sephora - Chris de Lapuente wraz z Wiceprezes ds. Zasobów Ludzkich i Synergii koncernu LVMH - Chantal Gaemperle, podpisali pięć standardów postępowania przedsiębiorstw, uchwalone przez ONZ, w celu przeciwdziałania wszelkim formom dyskryminacji przedstawicieli wspólnoty LGBTI.

Wierzymy, że te pięć standardów ma kluczowe znaczenie. Zobowiązują one do przestrzegania praw człowieka - pracowników, klientów oraz przedstawicieli wspólnoty LGBTI - pozwalają eliminować dyskryminację w miejscu pracy i wspierać personel LGBTI w pracy a także nie dopuszczać do dyskryminacji przedstawicieli wspólnoty LGBTI spośród klientów, dostawców oraz dystrybutorów. Oznacza to, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy aby również i nasi partnerzy bronili praw człowieka przedstawicieli wspólnoty LGBTI w obszarze swojej działalności. To obietnice, których zobowiązujemy się dotrzymać.


Klimat - redukcja dwutlenku węgla

Przeprowadzone przez nas analizy wykazały, że największa emisja gazów cieplarnianych jest w naszym przypadku spowodowana zużyciem energii elektrycznej w perfumeriach. Druga z kolei to emisje CO2 związane z naszą siecią logistyczną.

NASZE PERFUMERIE

Przeprowadzone przez nas analizy wykazały, że największa emisja gazów cieplarnianych jest w naszym przypadku spowodowana zużyciem energii elektrycznej w perfumeriach.

Druga z kolei to emisje CO2 związane z naszą siecią logistyczną. Naturalną konsekwencją jest skoncentrowanie naszych działań na tych dwóch priorytetach. Dane z 2013 roku posłużyły nam za punkt wyjścia. Od tej pory Sephora zobowiązała się obniżyć o 25% emisje CO2, generowane przez działalność perfumerii. Do dziś udało nam się je zredukować o ponad 50% i na tym nie poprzestaniemy !
Nadal inwestujemy w energooszczędne rozwiązania. Ponad 50% elektryczności zużywanej w naszych perfumeriach w Europie pochodzi z odnawialnych źródeł, które posiadają zielone certyfikaty. W 2020 roku 75% naszych sklepów w Europie stosuje już wyłącznie oświetlenie ledowe, które zużywa 30% mniej energii, niż oświetlenie halogenowe. Wszystkie te działania sprawiają, że już możemy czuć się dużo lepiej, czyż nie?

NASZ ŁAŃCUCH LOGISTYCZNY

Sephora korzysta z każdej nowej opcji – na przykład we Francji, Włoszech i w Hiszpanii udało nam się obniżyć emisje CO2 i zredukować zanieczyszczenie w centrach miast przez wprowadzenie alternatywnych sposobów dostawy w naszych sklepach.


OCHRONA ZASOBÓW NATURALNYCH

good for

Dzięki naszemu programowi “GOOD FOR” klientom łatwiej jest wybrać produkty zgodne z ich wartościami i zagadnieniami, która ma dla nich znaczenie.

Formuły, opakowania a także poszanowanie dobra zwierząt – te kwestie mogą pomóc w zmianie Twoich przyzwyczajeń!

ODKRYJ

sephora collection
we care for good

Nasza marka - Sephora Collection - również prowadzi ważny program w kierunku zrównoważonego rozwoju - “We CARE FOR GOOD”!

Inicjatywa ta obejmuje ambitne zobowiązania dotyczące formuł, opakowań i działań oraz akcje redukujące nasz negatywny ślad środowiskowy w obszarze całej produkcji i dystrybucji.

ODKRYJ

GOOD FOR RECYCLING

Nasz program “GOOD FOR RECYCLING” daje klientom możliwość zwrotu do naszych perfumerii opakowań po produktach kosmetycznych, aby mogły one ulec przetworzeniu lub otrzymać drugie życie.

Kolej na Ciebie!

ODKRYJ

ODPOWIEDZIALNOŚĆ W ŁAŃCUCHU LOGISTYCZNYM

Podejmujemy starania w kierunku optymalnej poprawy warunków pracy w całym naszym łańcuchu logistycznym!

Sephora pomaga dostawcom usprawniać ich praktyki i miejsca produkcji.

Dodatkowo, w ramach odpowiedzialnego podejścia do zakupów i we współpracy z Ecovadis, Sephora dokonuje oceny społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw swoich dostawców strategicznych. Regularnie również przeprowadzamy fizyczny audyt we wszystkich miejscach produkcji, położonych w obarczonych ryzykiem obszarach geograficznych. Audyty te przeprowadzane są przez niezależne firmy, w zgodzie z uznanymi standardami dla praktyk społecznych i środowiskowych. Zależy nam na dobrych, obiektywnych rezultatach!