#PIELĘGNACJA
Jak uzyskać efekt glass skin?
Sprawdź, jak zadbać o skórę, aby uzyskać efekt glass skin. Jesteśmy przekonani, że pokochasz nowy sposób pielęgnacji!
Trend glass skin, pochodzący z Korei Południowej, zdominował świat beauty, sprawiając, że zaczęłyśmy jeszcze bardziej świadomie dbać o skórę. Pokochałyśmy efekt promiennego blasku, pełnego świeżości. Możesz twierdzić, że trendy odchodzą tak szybko, jak się pojawiają, ale w tym przypadku nie ma mowy o pożegnaniu. Glass skin zostanie z nami zdecydowanie na dłużej. Jakimi sposobami osiągniesz efekt świetlistej, zdrowej i porcelanowej skóry?
Czym jest glass skin?
Glass skin wdarł się na scenę beauty, zmieniając nasze postrzeganie codziennej pielęgnacji. Zrezygnowałyśmy z matu na rzecz lśniącej skóry, przypominającej gładkością i blaskiem nieskazitelną taflę szkła.
Pielęgnacja w celu osiągnięcia efektu glass skin opiera się na kilku konkretnych zasadach. Chodzi przede wszystkim o dokładne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i pełne jej nawilżenie. Wydaje się to niczym odkrywczym, prawda? W grę jednak wchodzi nakładanie poszczególnych warstw kosmetyków w określonej kolejności.
Potraktuj glass skin nie jako chwilowy trend, a zmianę podejścia w pielęgnacji na holistyczne i pełne świadomości.
Jakie kosmetyki będą ci potrzebne?
Choć efekt glass skin jest pożądany przez wielu miłośników K-Beauty, nie musi wymagać wyłącznie koreańskich kosmetyków (choć w Sephora mamy ich całą masę: m.in. Laneige, Erborian, Glow Recipe, Innisfree, Dr.Jart+). Najważniejsze są twoje podejście, dopasowanie produktów do rodzaju i potrzeb twojej skóry oraz pielęgnacja warstwowa.
Zanim wybierzesz konkretne kosmetyki, określ typ swojej cery – jest sucha, mieszana, tłusta, dojrzała, trądzikowa, a może nadreaktywna? Zwracaj uwagę na zalecenia na etykietach produktów i naucz się czytać składy. W ten sposób lepiej dobierzesz formuły wspierające kondycję skóry i spełniające jej potrzeby.
Na pewno w twojej kosmetyczce powinny pojawić się mocno nawilżające kremy do twarzy na dzień i na noc, serum wspierające odnowę naskórka (może być z witaminą C, jeśli zależy ci na jego rozświetleniu i zniwelowaniu przebarwień), maseczki, maska glinkowa, delikatny peeling (enzymatyczny bądź z kwasami AHA) i absolutne must have: krem SPF.
W formułach kosmetyków szukaj między innymi takich składników jak:
· kwas hialuronowy,
· aloes,
· miód,
· gliceryna,
· mocznik,
· niacynamid,
· kwas mlekowy,
· oleje i ekstrakty roślinne (np. z wąkroty azjatyckiej),
· algi,
· kofeina,
· kwas ferulowy,
· witaminy.
Jak uzyskać efekt glass skin? Pielęgnacja krok po kroku
Złote zasady pielęgnacji dającej efekt glass skin:
1. Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz… nawilżaj! Nakładaj po kilka warstwa kosmetyków nawilżających.
2. Raz w tygodniu delikatnie peelinguj skórę.
3. Nie lekceważ mocy słońca – codziennie, nawet w pochmurne zimowe dni, aplikuj krem z SPF minimum 15.
4. Wzbogać wieczorną pielęgnację o maseczki odżywcze i nawilżające.
Krok 1: Oczyszczanie
To jeden z ważniejszych, jak i nie najważniejszy krok pielęgnacji, nie tylko tej, której celem jest osiągnięcie efektu glass skin. Polega na dokładnym usunięciu zanieczyszczeń skóry, odblokowaniu jej porów i przygotowaniu do dalszych kroków. Wspiera również regenerację naskórka i pozbywa się części martwych komórek.
Nieoczyszczona skóra nie zdoła zaabsorbować porządnej porcji nawilżenia. Oprócz tego mogą pojawiać się na niej zaskórniki otwarte i zamknięte, a także wykwity i bolesne wypryski. Jeśli zależy ci na glass skin, skup większość swojej uwagi na codziennym dogłębnym oczyszczaniu skóry, rano i wieczorem.
Możesz zastosować podwójne oczyszczanie polegające najpierw na emulgacji skóry olejkiem, a następnie użyciu pianki lub żelu myjącego. Zaprzyjaźnij się też z płynem micelarnym do demakijażu.
Krok 2: Tonizacja
W dzisiejszych czasów możesz sobie pozwolić na pominięcie etapu tonizacji. Dlaczego? Jeszcze jakiś czas temu trudno było znaleźć kosmetyki myjące o fizjologicznym pH, które nie zaburzałyby naturalnego odczynu skóry. Stąd zawsze zalecało się, by po oczyszczeniu twarzy sięgnąć po tonik przywracający naskórkowi równowagę.
Teraz nie jest wymagany w pielęgnacji, ponieważ większość produktów myjących wspiera mikrobiom i współgra z pH skóry. Potraktuj jednak ten etap jako dodatkowe odżywienie naskórka, szczególnie jeśli zależy ci na efekcie glass skin.
Toniku możesz używać dla poprawy wchłaniania składników aktywnych z serum i kremu, działania antyoksydacyjnego czy wspierającego odbudowę bariery hydrolipidowej. Ten kosmetyk może również walczyć z przebarwieniami czy koić irytacje naskórka jak Lancôme Tonique Confort z ekstraktem ze słodkich migdałów.
Krok 3: Esencja i serum
Esencja i serum to fantastyczne kosmetyki wspierające codzienną pielęgnację. Wzbogać rytuały o wybrany kosmetyk, który będzie wykazywał kierunkowe działanie zgodnie z potrzebami twojej skóry. To od niego możesz zacząć pielęgnację przeciwstarzeniową, walkę z przebarwieniami lub niedoskonałościami, uelastycznianie naskórka czy poprawę jego gęstości.
Serum zawsze aplikuj pod krem – stworzysz doskonały duet pielęgnacyjny. Sprawdź jeden z naszych bestsellerów:
· ultralekkie serum nawilżające Byoma Hydrating Serum,
· serum odmładzające z 1% stężeniem czystego retinolu w skwalanie The Ordinary Retinol 1% in Squalane,
· serum regenerujące Guerlain Abeille Royale Youth Watery Oil.
Krok 4: Krem pod oczy
Nie zapominaj o pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Wymaga ona troskliwego podejścia i regularności. Jeśli chcesz szybko pozbyć się efektów zmęczenia, stosuj kosmetyk z kofeiną.
Jeśli zaś marzysz o tym, by zmniejszyć widoczność cieni i opuchnięć – zacznij aplikować krem z witaminą K, witaminą C, ekstraktem z arniki bądź z wyciągiem z kasztanowca. Odmładzająco i przeciwzmarszczkowo na skórę pod oczami podziałają z kolei preparaty z retinolem, np. krem Pixi Retinol Eye Cream.
Krok 5: Krem do twarzy
Czy masz już swój ulubiony krem do twarzy? Jeśli pozostałe kosmetyki pielęgnacyjne są bogate w składniki odżywcze, regenerujące i przeciwstarzeniowe, w kremie możesz postawić przede wszystkim na działanie silnie nawilżające. Dobrze nawodniona skóra staje się miękka, gładka, przyjemna w dotyku i emanuje promiennym blaskiem – czyli taka, jakiej pożądamy, oczekując efektu glass skin.
Krem do twarzy dobierz do rodzaju skóry – silniejszego nawilżenia i dodatkowego natłuszczenia będzie wymagać skóra sucha i dojrzała, skóra problematyczna będzie z kolei wdzięczna za dodatkowe działanie seboregulujące (ale niekomedogenne, czyli nie zapychające porów!).
Krok 6: Krem SPF
Ten kosmetyk jest obowiązkowy w codziennej pielęgnacji skóry. Możesz sobie nie zdawać z tego sprawy, ale słońce ma wpływ na naszą skórę przez 365 dni w roku – nawet w pochmurne dni dociera do nas szkodliwe promieniowanie UV przyspieszające starzenie się naskórka, powodujące przebarwienia i inne problemy skórne.
Dlatego każdego dnia sięgaj po krem z ochroną przeciwsłoneczną, najlepiej o faktorze minimum SPF 15. Kosmetyk przeciwsłoneczny to także absolutny must have, jeśli wykonujesz pielęgnację z użyciem kwasów AHA i BHA czy retinolu.
Dodatkowy krok w pielęgnacji glass skin: Maseczka nawilżająca
Maseczki nawilżającej używaj za każdym razem, kiedy poczujesz, że skóra wymaga porządnej dawki pielęgnacyjnej. Możesz ją traktować jako kosmetyk bankietowy, stosowany przed ważniejszymi wydarzeniami, ale możesz ją także wprowadzić do swoich codziennych rytuałów.
My jesteśmy zachwyceni maseczką w płachcie Dr.Jart+ Dermask™ Vital Hydra Solution PRO, która sprawia, że skóra zachwyca blaskiem, niesamowitą miękkością i elastycznością. Wygląda, jakby była dosłownie napompowana wodą.