#PERFUMY

Najlepsze perfumy dla mężczyzn - TOP 10 zapachów męskich 2024



Najlepsze perfumy męskie, czyli właściwie jakie? Powinny dodawać pewności siebie i energii każdego dnia, przenosić do przyjemnych wspomnień, a wieczorem zmysłowo otulać nie tylko ciebie, ale też bliską osobę. Sprawdź, jak prawidłowo wybierać i testować perfumy, a następnie zainspiruj się naszą listą top 10.

Najładniejsze perfumy dla mężczyzn – jak wybrać zapach dla siebie?


Sekretem dobrego dopasowania perfum do konkretnej osoby jest właściwy sposób ich przetestowania. Inaczej mogą one pachnieć we flakonie, inaczej na papierku, który znajdziesz w perfumerii, a jeszcze inaczej na ubraniu i na ciele. Jeśli będziesz oceniać je tylko po pierwszym rozpyleniu lub powąchaniu korka, możesz wyczuć nadmiar alkoholu, który jeszcze nie zdążył wyparować. Najlepiej więc wypróbować je na nadgarstku i dać im nawet kilka godzin, aby wszystkie nuty zdążyły się otworzyć, a dodatkowo zadziałać na twojej skórze. Okazuje się, że jeden zapach może pachnieć zupełnie inaczej na dwóch osobach.


Każde perfumy będą też opisane przy pomocy trzech zbiorów użytych składników zapachowych, nazywanych piramidą nut. W opisie znajdziesz:

nuty głowy – pierwsze, które ujawniają się przez około 15 minut od rozpylenia. Są najbardziej intensywne i często decydują o tym, czy pokochasz dany zapach, czy będzie on dla ciebie zbyt przytłaczający lub uruchamiający negatywne skojarzenia. W perfumach męskich często wykorzystuje się tutaj aromaty owoców cytrusowych, ale też owoców i ziół;

nuty serca – jeśli poczekasz z decyzją, to po kwadransie na około 2 do 4 godzin otworzą się przed tobą kolejne zapachy ze środkowej nuty. Można stwierdzić, że to właśnie ona decyduje o finalnym charakterze perfum. W perfumach męskich używa się tutaj owoców, ambry, kawy, kwiatów lub aromatów korzennych;

nuty bazy – dobrej jakości perfumy będą miały długą trwałość i ekspozycję, a ich zapach bazowy będzie wyczuwalny przez długie godziny, a nawet następnego dnia. Nuty z tej grupy wzmacniają poprzednie akordy. Są jakby w tle, ale pozostają na bardzo długo. W zapachach męskich często wykorzystuje się tutaj aromaty drzewne, leśne, wanilię.


W ten sposób powstają wielopoziomowe mieszanki, które określa się kategoriami: cytrusowe (kolońskie), kwiatowe, szyprowe (cytrusowo-drzewne), drzewne, orientalne, paprociowe (fougère), zielone lub ziołowe, tytoniowo-skórzane, wodne i aldehydowe.

Spodoba Ci się też


Najlepszy korektor pod oczy i do twarzy - jak wybrać?

Ranking produktów

ODKRYJ


Najlepsze produkty do makijażu za mniej niż 100 zł

ODKRYJ


Jak dobrać i gdzie nakładać róż do policzków?

ODKRYJ