PARCO PALLADIANO


KULTURA SPOTYKA NATURĘ

PARCO PALLADIANO to kolekcja 15 zapachów dla kobiet i mężczyzn inspirowanych ogrodami i willami architekta Andrea Palladia z regionu Veneto we Włoszech, gdzie została stworzona marka Bottega Veneta. Urzeczywistniają marzenie o życiu, w którym klasyczna architektura łączy się w idealnej harmonii z otaczającym ją pejzażem. PARCO PALLADIANO


Poszczególne kompozycje noszą nazwę głównej nuty i oznakowane są prostymi liczbami zapisanymi w systemie rzymskim, aby oddać hołd klasycznemu dziedzictwu palladiańskich willi. Zapachy podzielono na cztery rodziny botaniczne: kwiaty, drzewa, zioła oraz owoce, które mają uchwycić chwile i przeżycia w palladiańskim ogrodzie zmieniającym się co godzinę, w różnym okresie roku.


I MAGNOLIA

Odzwierciedla wczesny moment na początku dnia, gdy słońce zaczyna świecić w ogrodzie – nadal pokrytym rosą i wciąż nieskazitelnym.

SPRAWDŹ

IV AZALEA

Po południu obłoki azalii są doprawdy magiczne.

Azalea odzwierciedla zapach unoszący się latem w popołudniowych promieniach słońca w palladiańskim ogrodzie. 

SPRAWDŹ

VI ROSA

U schyłku dnia wykwintne róże wypełniają pusta przestrzeń między budynkami a naturą. Przez cały dzień była skąpana w słońcu; kusząca, pikantna, niemal dojrzała.

SPRAWDŹ

VII LILLA

Przywołuje blade promienie światła padające o świcie na bzy w ogrodzie.SPRAWDŹ

VIII NEROLI

Spokojna przechadzka w pomarańczowym sadzie wczesnym popołudniem, gdy powietrze wypełnia się aromatem słodkiego, miodnego neroli przesyconego drzewną wonią kory.

SPRAWDŹ

IX VIOLETTA

U schyłku dnia, kiedy słońce zaczyna chować się za horyzont, napływa chłodne powietrze wczesnego wieczoru. Właśnie wtedy, zmysłowy kwiat fiołka rośnie i emanuje piżmową wonią. 

SPRAWDŹ

II CIPRESSO

Cyprys to symbol weneckiego krajobrazu.

Przywołuje całą zieleń i świeżość wiosennej energii.

SPRAWDŹ

X OLIVIO

Drzewo oliwne, znane jako drzewo życia, mocno i głęboko ukorzenia się w ziemi i spiesznie wznosi gałęzie ku słońcu. To drzewna kompozycja z akordem zielonej oliwki.

SPRAWDŹ

XI CASTAGNO

Dorodny i szacowny kasztanowiec jest przystanią w palladiańskim ogrodzie, baczną i gościnną oazą, świadkiem przemijania kolejnych pokoleń.

SPRAWDŹ

XII QUERCIA

Wyraża intensywną energię dębu – od jego zagłębionych w ziemi korzeni po kojący, zielony baldachim liści. Majestatyczny strażnik palladiańskiego ogrodu. 

SPRAWDŹ

III PERA

Jesienna pora w sadzie. Gruszki – niemal już przejrzałe, gotowe do zbioru – spadają z gałęzi na zieloną murawę. Ciepło dojrzewającej w słońcu gruszki wzmacnia esencja świeżych liści mięty.

SPRAWDŹ

XIV MELAGRANA

Przypomina żywiołowy aromat dojrzałego granatu, mandarynki z pączkami czarnej porzeczki łagodzony czystymi promieniami słońca o poranku. 

SPRAWDŹ

V LAURO

Gdy na ogród padają promienie słońca, szpaler drzew rzuca krótkie cienie i wzbogaca zapach tej idealnej popołudniowej pory: rześką woń lauru z mocnym aromatem rozmarynu i łagodnym zapachem liści szałwii. 

SPRAWDŹ

XIII QUADRIFOGLIO

Przywodzi na myśl aromatyczne zioła, które kuszą, by chłonąć ich delikatny powiew. Zielona żywiołowość wonnego ogrodu z dodatkiem bazylii, białej bergamotki i kadzidła. 

SPRAWDŹ

XV SALVIA BLU

Odzwierciedlenie błękitnej symfonii przyrody o świcie. Symbioza kontrastów, gdzie szałwia łączy się z różą i lawendą. 

SPRAWDŹ