FAQ

Aby uzyskać gładką skórę z mniejszą liczbą wyprysków, ważne jest, aby przyjąć ukierunkowaną, dostosowaną do potrzeb rutynę pielęgnacji skóry. Zacznij od oczyszczenia twarzy rano i wieczorem. Nawet jeśli nie nosisz makijażu. Jest to niezbędne do usunięcia nagromadzonych zanieczyszczeń i nadmiaru sebum (które mogą zatykać pory i prowadzić do niedoskonałości). Olejek oczyszczający, woda micelarna, mleczko lub nawet roztwór dwufazowy... Wybierz konsystencję, która Ci odpowiada. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nawet skóra tłusta może odnieść korzyści z podwójnego oczyszczania. Możesz więc użyć olejku lub balsamu oczyszczającego. Dwa razy w tygodniu warto wyrobić sobie nawyk stosowania delikatnego peelingu w celu złuszczenia skóry. Wreszcie, nie zapomnij o codziennym nawilżaniu twarzy kremem dostosowanym do potrzeb Twojej skóry. Na przykład wybieraj produkty wzbogacone o składniki aktywne zapobiegające niedoskonałościom, oczyszczające i/lub matujące. Nawilżanie jest niezbędne, aby warstwa hydrolipidowa mogła nadal prawidłowo pełnić swoją rolę bariery ochronnej skóry.

Aby uzyskać bardziej promienną skórę, produkty do pielęgnacji twarzy są Twoimi sprzymierzeńcami. Pomagają one uzyskać świetlistą cerę. Włącz do swojej codziennej rutyny produkty opracowane specjalnie w celu rozświetlenia cery, takie jak serum, balsamy i kremy nawilżające wzbogacone nawilżającymi składnikami aktywnymi, takimi jak (kwas hialuronowy) lub przeciwutleniającymi składnikami aktywnymi, takimi jak witamina C. Tego typu składniki aktywne pomagają rozjaśnić skórę, nawilżając ją i chroniąc przed stresem oksydacyjnym generowanym przez wolne rodniki, które matowią cerę. Również w tym przypadku, oprócz ukierunkowanej pielęgnacji skóry, zaleca się cotygodniowe złuszczanie w celu wyeliminowania martwych komórek i pobudzenia ich odnowy. Innymi słowy, aby zwiększyć blask skóry.

Skóra dojrzała to skóra, która wykazuje oznaki starzenia. Mogą one być spowodowane czynnikami naturalnymi, takimi jak wiek i/lub czynnikami zewnętrznymi, takimi jak ekspozycja na słońce, zanieczyszczenie środowiska, stres itp. Oznaki starzenia obejmują zmarszczki, utratę elastyczności lub zwiotczenie skóry, plamy pigmentacyjne, mniej promienną cerę i ogólnie bardziej suchą skórę. Dojrzała skóra wymaga szczególnej uwagi, aby zaspokoić jej specyficzne potrzeby. Wybierz więc produkty bogate w przeciwutleniacze, retinol lub witaminę C. Nie pomijaj jednak nawilżania, w którym powszechne składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy lub ceramidy, pomagają wzmocnić barierę ochronną skóry i zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek.

Aby uzyskać jędrną, ujędrnioną skórę, ważne jest połączenie kilku praktyk. Zacznij od włączenia regularnego peelingu ciała do swojej rutyny, aby złuszczyć skórę i wspomóc krążenie poprzez masowanie skóry, co może pomóc poprawić jej wygląd i elastyczność. Nawodnienie również odgrywa kluczową rolę. Codziennie stosuj nawilżające olejki, mleczka lub kremy. Wreszcie, samodzielny masaż może również promować jędrność. Stosuj ruchy w górę i skoncentruj się na obszarach podatnych na zwiotczenie. Możesz także użyć akcesoriów do masażu, takich jak Gua Shas.