Promocja obowiązuje od 27.01.2023r. do 30.01.2023r. na sephora.pl i w aplikacji. Uprawnia do otrzymania rabatu -20% przy zakupach za min. 219 zł. Promocja obowiązuje z kodem: WEEKEND. Oferta nie obejmuje kosztów przesyłki i nie łączy się z innymi promocjami - w tym rabatami, kuponami, ofertami specjalnymi, a także nie dotyczy zakupu kart upominkowych oraz usług. Oferta nie dotyczy zakupu produktów marek znajdujących się pod linkiem: https://www.bit.ly/wykluczone. Promocja obowiązuje w opcji Click&Collect.

Nasze chusteczki
do demakijażu
są kompostowalne*

ROZKŁADAJĄ SIĘ TAK SZYBKO
JAK GREJPFRUTY!

W Sephora Collection zawsze staramy się ulepszać i dostarczać lepsze alternatywy. Dlatego zdecydowaliśmy się przeformułować Twoje ulubione chusteczki do demakijażu, aby nadawały się do kompostowania * !

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zrozumieć, co to oznacza i jak sprawić, by Twoja chwila piękna była trochę bardziej atrakcyjna dla naszej planety!

* zgodnie z certyfikatem TÜV AUSTRIA OK Compost Home (w oparciu o normę NF T51-800).

Odkryj nasze kompostowalne produkty

KOMPOSTOWALNE TAK,

ALE CO TO OZNACZA?

Oznacza to po prostu, że chusteczka zamienia się w kompost w 60 dni (tak szybko jak grejpfrut!) Dzięki działaniu mikroorganizmów obecnych w Twoim miejskim lub domowym kompostowniku (każde miasto ma swoje własne zasady odnośnie kompostowania, możesz dowiedzieć się więcej na stronie Twojego ratusza!). Następnie możesz ponownie użyć tego kompostu jako naturalnego nawozu: obieg materii w przyrodzie zamknięty! ;)

Oczywiście nasze chusteczki zostały przetestowane przez niezależne organizacje *. Dzięki temu możesz bez obaw kompostować!

* zgodnie z certyfikatem TÜV AUSTRIA OK Compost Home (w oparciu o normę NF T51-800).

JAK TO MOŻLIWE?

Dzięki zmianom zapoczątkowanym kilka miesięcy temu w Sephora Collection i przeformułowaniu naszych chusteczek, bez uszczerbku dla wydajności ;)

Nasze chusteczki zawierają 99% naturalnych składników i są wykonane z włókien roślinnych, więc nie zawierają plastiku! Te włókna roślinne pochodzą z eukaliptusa, jodły i buka z lasów uprawianych w zrównoważony sposób. Do ich produkcji zużywa się od 10 do 20 razy mniej wody niż do uprawy bawełny!

FAQ

KOMPOSTOWALNOŚĆ

Gdy produkt jest biodegradowalny, oznacza to, że w określonych warunkach temperatury i wilgotności ulegnie degradacji w środowisku, ale nie znamy jego wpływu na to środowisko. Z kolei produkt kompostowalny będzie się rozkładał na tej samej zasadzie co produkt biodegradowalny, ale potwierdzono również, że nie jest on szkodliwy dla środowiska.

Biodegradowalność i kompostowalność są regulowane przez normy krajowe lub międzynarodowe. Aby móc korzystać z tych określeń, przestrzeganie standardów opisanych w tych normach jest obowiązkowe. Ponieważ istnieją różne normy, konieczne jest określenie, według jakich norm zostały przetestowane nasze produkty.

Kompostowanie to rodzaj przetwarzania odpadów polegający na odzyskiwaniu materii organicznej poprzez działanie mikroorganizmów, w określonych warunkach temperatury i czasu. Kiedy umieszczasz chusteczkę w kompostowniku, mikroorganizmy rozkładają ją, tak że zamienia się w kompost. Kompost ten można następnie wykorzystać jako naturalny nawóz ☺

Demakijaż wykonujemy codziennie! Ważne dla nas było to, że dokonaliśmy znacznych ulepszeń w naszych chusteczkach, bez uszczerbku dla wydajności! Składają się w 99% z naturalnych składników i są wykonane z włókien roślinnych, więc nie zawierają plastiku. Nie generujesz więcej odpadów, ponieważ chusteczka zamienia się w naturalny nawóz, który możesz następnie ponownie wykorzystać! Przyroda jest wdzięczna ☺

Opakowanie musi spełniać określone wymagania, aby zachować jakość i skuteczność naszych chusteczek; z tego powodu nie nadaje się do kompostowania. Ale pracujemy również nad tym: opakowanie jest wykonane w 65% z pozostałości trzciny cukrowej!

To bardzo proste! Umieść chusteczkę w swoim domowym kompostowniku lub w kompostowniku swojego miasta (każde miasto ma własne przepisy, więc sprawdź stronę swojego ratusza!), aby zamieniła się w kompost dzięki działaniu mikroorganizmów już obecnych w kompostowniku.

Tak, ilość makijażu na chusteczce nie jest znacząca i nie wpływa na jej kompostowalność.

Nie, w doniczce jest tylko gleba i mało kompostu. Czas degradacji będzie o wiele za długi. Aby chusteczka została odpowiednio skompostowana, musi znajdować się w specjalnych warunkach. Wrzucenie jej do ogrodu to za mało!

Aby zebrać kompost i zrobić krok dla planety, zalecamy użycie kompostownika :) W przeciwnym razie ściereczka będzie traktowana jak każdy inny odpad.

KOMPOSTOWNIK

Jeśli masz duży ogród, możesz zdecydować się na kompost pryzmowy. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, możesz wybrać domowy kompostownik: małe zakrywane pudełko, które nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, gdzie żyją owady (dendrobena), które zajmą się twoim kompostem! Jeśli mieszkasz w mieście, nie wahaj się skontaktować z ratuszem, aby dowiedzieć się, czy w pobliżu są kompostowniki!

Regularnie mieszaj jego zawartość. Zmieniaj między suchymi i mokrymi odpadami. I uwaga, używaj tylko organicznych odpadów pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Wykorzystaj odpady kuchenne (skórki (z wyłączeniem owoców cytrusowych), torebki herbaty lub fusy z kawy, pokruszone skorupki jaj itp.), odpady ogrodowe (martwe liście, słoma itp.) i chusteczki kompostowalne SEPHORA COLLECTION!