Trądzik to choroba skóry, a powodem może być złożony szereg czynników. Często są to m.in. zmiany hormonalne, nieodpowiednia dieta, nadmiar stresu czy źle dobrane produkty pielęgnacyjne. Jest on przewlekłą chorobą aparatu włosowo-łojowego i występuje w różnych postaciach.


Dowiedz się jak dbać o skórę, aby ten nieestetyczny problem został złagodzony lub zażegnany.

POZNAJ 7 PROSTYCH KROKÓW, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE PIELĘGNACJA SKÓRY Z NIEDOSKONAŁOŚCIAMI STANIE SIĘ PROSTSZA I PRZYNIESIE WYMIERNE EFEKTY.

1.Oczyszczaj dokładnie, ale delikatne

Oczyszczanie to podstawa o której musisz pamiętać przy skórze trądzikowej. 

Dzięki oczyszczaniu usuwamy min. nadmiar sebum i zanieczyszczenia nagromadzone 

w ciągu dnia i nocy. Jak to robić? Codziennie rano i wieczorem używaj łagodnego produktu myjącego, który dobrze oczyści Twoją twarz, a także ją nawilży i odżywi.

2.Tonizuj i przywróć naturalne pH

Dlaczego używanie toniku jest tak ważne w pielęgnacji? A to dlatego, że po oczyszczeniu twarzy zmywamy z niej także jej naturalne pH. Stosowanie toniku do twarzy jest niezbędne aby przywrócić naturalne środowisko skóry i ułatwić wchłanianie dalszych składników w głąb skóry. 

Dodatkowo możesz przynieść swojej trądzikowej, często zaognionej skórze niesamowitą ulgę poprzez dobór odpowiedniego toniku, a produkty aplikowane na taką powierzchnię wnikną w głębsze partie naskórka i przyniosą lepsze efekty.

3.Złuszczaj łagodnie

Złuszczanie, czyli pozbywanie się martwych komórek naskórka, jest krokiem niezbędnym w utrzymaniu dobrej kondycji naszej skóry. Skóra trądzikowa wymaga jednak specjalnego traktowania. Nie stosuj często peelingów mechanicznych, gdyż mogą przyczynić się one do nasilenia objawów choroby. Stosuj łagodne peelingi enzymatyczne, które dzięki działaniu enzymów rozpuszczą martwy naskórek, a także preparaty z kwasami owocowymi.  Pamiętaj, aby intensywność i częstotliwość stosowania produktów dobrać indywidualnie do kondycji swojej skóry.

4.Nawilżaj, nie przesuszaj

Każda cera potrzebuje nawilżenia. Matowienie to przesuszanie, co w dłuższej perspektywie może przynieść dokładnie odwrotne efekty do tych pożądanych. Skóra jest inteligentnym organem i kiedy jest nazbyt przesuszana produkuje jeszcze więcej sebum, by zapewnić jej komfort. Wybierz lekkie, żelowe lub emulsyjne konsystencje, dzięki czemu produkt nie zostawi tłustego filmu, a twarz będzie lśniąca i nawilżona.

5.Stosuj filtry SPF

Filtry przeciwsłoneczne to produkt, bez którego nie możesz rozpocząć swojego dnia! 

Bardzo często w składach produktów, które używasz w walce z niedoskonałościami, pojawiają się silne kwasy (np. salicylowy, glikolowy), a także składniki fotouczulające.  

Ochrona przed promieniowaniem UV jest zatem niezbędna, aby zapewnić Twojej skórze komfort, ochronę przed powstawaniem przebarwień, rumieni i nasilenia objawów np. trądziku

6.Stosuj produkty do zadań specjalnych

Punktowe niedoskonałości są Twoją udręka? Mamy na to sposób. Zastosuj produkty do zadań specjalnych na wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry. Jeżeli szukasz natychmiastowego efektu i długofalowego rozwiązania – te produkty są właśnie dla Ciebie! 

7.Nie wyciskaj

Wydawałoby się, że to szybki, prosty sposób na pozbycie się zmiany na skórze. Nic bardziej mylnego! Pamiętaj, że trądzik to nie tylko problem skórny, ale problem układu immunologicznego. 

Widoczny wykwit na skórze jest tylko efektem końcowym działania naszego organizmu. 

Próba pozbycia się zmian wręcz rozprzestrzenia stan zapalny i sprawia, że trądzik może być jeszcze trudniejszy do opanowania.