Pielęgnacja skóry KENZOKI to przede wszystkim wiedza płynąca ze świętego lotosu, zmysłowość i zaangażowanie.

KENZOKI, umieszczając kwiat świętego lotosu w samym sercu swoich receptur, zamknęło jego niezwykłe właściwości w dwóch naturalnych ekstraktach, które ożywiają każdą skórę.

IDENTYFIKOWALNE ŹRÓDŁO DOSTAW LOTOSU

Marka KENZO zdecydowała się na zbieranie wszystkich kwiatów od jednego dostawcy, z którym podjęła długoterminowe zobowiązanie do rozwoju i poprawy łańcucha dostaw.

KENZO przeprowadziło ocenę łańcucha dostaw Świętego Lotosu, aby zmierzyć jego pozytywny wpływ na bioróżnorodność i lokalne społeczności oraz zidentyfikować możliwe ulepszenia dzięki niezależnej ocenie przeprowadzonej przez Union for Ethical BioTrade (UEBT), stowarzyszenie non-profit, którego misją jest pomoc naturze w samoregeneracji, aby zapewnić lepszą przyszłość dla planety i jej mieszkańców. W rezultacie Święty Lotos został uznany za roślinę pozyskiwaną w sposób odpowiedzialny.

Oprócz tej weryfikacji, po rozmowach z naszym partnerem, zdecydowaliśmy się sfinansować i zbudować platformę na palach, aby chronić pracowników oraz zebrane kwiaty podczas pory deszczowej. 

OD UPRAWY DO TWOJEJ SKÓRY

W okresie od maja do października, w ramach wyłącznej współpracy z firmą Kenzo, kwiat świętego lotosu jest uprawiany wzdłuż rzeki Mékong, na równinie Wientianu w Laosie. 

We wczesnych godzinach porannych lub pod koniec dnia, każdy kwiat świętego lotosu jest zbierany ręcznie w odpowiedniej fazie rozkwitu, bez utraty płatka lub kontaktu z wodą, aby zachować wszystkie jego właściwości i zamknąć je w dwóch naturalnych ekstraktach. 

BARDZIEJ WARTOŚCIOWE OPAKOWANIA

Opakowanie jest wykonane z tektury składającej się z włókien pochodzących z odpowiednio zarządzanych lasów oraz innych kontrolowanych źródeł z certyfikatem FSC™ i jest drukowane tuszem pochodzącym z upraw ekologicznych. Dopasowaliśmy również wielkość opakowania, usuwając wypełniacze z papieru falistego, powiadomienia i folię celofanową. Te różne optymalizacje pozwoliły nam zaoszczędzić 1,8 tony(2) papieru.  Dążąc do ciągłego zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko, zaczęliśmy wprowadzać na niektórych elementach naszych opakowań plastik pochodzący z recyklingu. W związku z tym niektóre elementy mogą nie być nieskazitelnie białe, mogą też mieć kilka czarnych plamek. Nie ma to żadnego wpływu na jakość produktów. Tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu stanowią 20% tworzyw sztucznych wykorzystywanych przez Kenzoki i pozwalają nam zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych pochodzących z paliw kopalnych(1) o 5,2 tony.
 

(1) Objętości wyprodukowane od czerwca do grudnia

(2) w porównaniu z poprzednim opakowaniem KENZOKI

 

 

ODKRYJ TO CO NAJLEPSZE