PIELĘGNACJA

CERY TŁUSTEJ


Jeżeli każdego dnia masz problem z błyszczącą się skórą, nadmiernie wydzielającym się sebum, a zaskórniki utrudniają Ci życie oznacza to, że masz skórę tłustą. Specjalnie dla Ciebie, stworzyliśmy rytuał pielęgnacji skóry tłustej, abyś mogła cieszyć się nieskazitelną cerą każdego dnia! Teraz idealna pielęgnacja skóry tłustej jest na wyciągnięcie ręki. 

Idealna pielęgnacja skóry tłustej w 6 krokach

anchor

1/6 OCZYSZCZANIE:


Jeżeli malujesz się na co dzień wieczorem zastosuj oczyszczanie dwuetapowe: najpierw demakijaż a następnie oczyszczanie twarzy. Przy skórze tłustej zazwyczaj większą wagę przywiązuje się do oczyszczania wieczornego, jako że na skórze zalega makijaż, łój i kurz zebrane w ciągu całego dnia. Do demakijażu najlepiej wybieraj produkty w formie wód micelarnych, olejków, żeli dedykowanym skórom tłustym. Następnie wybierz krem oczyszczający, który usunie pozostałości makijażu oraz zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki czy nadmiar sebum. Produkt do oczyszczania stosuj również rano, przed aplikacją produktów pielęgnacyjnych.


NASZA RADA: Jeżeli chcesz czerpać dodatkowe efekty pielęgnacyjne już na etapie oczyszczania skóry, warto sięgnąć po szczotkę soniczną do oczyszczania FOREO. Kolejnym narzędziem może być rękawica do demakijażu bez stosowania żadnych produktów kosmetycznych.

anchor

2/6 TONIZOWANIE


Główną funkcją toniku jest przywrócenie prawidłowego pH naszej skórze. Dzięki temu naturalny mikrobiom oraz naturalny płaszcz ochronny naszej cery nie będzie zaburzony.

Przy skórze wrażliwej warto jest wybierać toniki o dodatkowym działaniu nawilżającym, kojącym czy regenerującym.NASZA RADA: Przy skórze tłustej większość toników ma właściwości złuszczające. Aplikacja odbywa się przy pomocy wacika. Zwróć jednak uwagę na to, by nie złuszczać skóry nadmiernie i zbyt agresywnie. Warto również wybierać toniki o działaniu nawilżającym – aplikacja dłońmi. 

anchor

3/6 SERUM


Serum jest produktem do zadań specjalnych. Działa na konkretne problemy i potrzeby skóry. Ze względu na swoją formułę kosmetyczną jest w stanie działać w głębszych warstwach naskórka intensywnie stymulując skórę.

Przy skórach tłustych, gdzie często struktura skóry jest nie równomierna i borykamy się z nadmierną widocznością porów i zbyt dużą innością produkowanego sebum, warto wybrać serum o działaniu restrukturyzującym i/lub normalizującym.NASZA RADA: Na dzień wybierz serum o działaniu nawilżającym, antyoksydacyjnym, normalizującym, by chronić skórę przed agresywnie działającymi czynnikami zewnętrznymi, zapobiegać odwodnieniu i stabilizować pracę gruczołów łojowych.

Na noc wybierz produkt o działaniu regenerującym i restrukturyzującym, który wyrówna strukturę skóry i unormalizuje pracę gruczołów łojowych.

Przed aplikacją rozgrzej produkt w dłoniach i aplikuj go od środka twarzy na zewnętrz ruchem wtłaczającym, nie trzyj za mocno skóry.


anchor

4/6 KREM NA DZIEŃ I NA NOC


Główny zadaniem każdego kremu jest przede wszystkim ochrona naszej skóry. Składniki aktywne, oprócz konkretnej, nadanej im funkcji, mają też za zadanie wspierać procesy regeneracji naszej naturalnej bariery ochronnej – płaszcza hydrolipidowego.

Wybierając krem na dzień zwróć uwagę, by chronił skórę przed działaniem promieniowania UV, by był bogaty w antyoksydanty. Wybieraj lekkie, ale nawilżające formuły, które będą jednocześnie normalizowały pracę gruczołów łojowych. 

Nocą postaw na regenerację. Wybierz produkty o bardziej kremowych konsystencjach, ale nie tłustych, których formuły aktywne będą wspierały naturalne procesy naprawcze zachodzące w skórze oraz będą regulowały pracę gruczołów łojowych.NASZA RADA: Przed aplikacją kremu na twarz istotne jest, by rozgrzać go wcześniej w dłoniach. Produkt idealnie wtopi się w skórę, a składniki aktywne zadziałają efektywniej. Delikatnie wtłaczaj produkt w twarz.

anchor

5/6 KREM POD OCZY


Niezależnie od tego jaki masz typ skóry, pielęgnacja okolic oczu jest wskazana.

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, pozbawiona gruczołów łojowych oraz często boryka się z takimi problemami jak opuchnięcia czy zasinienia.

Niestety skóra pod oczami również najszybciej się starzeje, dlatego bardzo ważne jest by zadbać o nią w wyjątkowy sposób.

Konsystencje kremów pod oczy i składniki aktywne są tak dobierane, by nie obciążać delikatnej, cienkiej skóry oraz by nie podrażniać oczu.NASZA RADA: Niewielką ilość kremu rozgrzej w palcach serdecznych i delikatnie aplikuj na okolicę oczu. Niektóre kremy można aplikować również na powiekę ruchomą. Zwróć uwagę by krem nie dostał się bezpośrednio do oczu.


anchor

6/6 PIELĘGNACJA SPECJALNA


Każda z nas niezależnie od typu skóry powinna od czasu do czasu sięgnąć po produkty takie jak peeling czy maseczka.Peeling ma za zadanie usunąć obumarły naskórek odsłaniając zdrową, pełną blasku 

Przy skórze tłustej idealnie sprawdzą się kuracje złuszczające na bazie kwasów AHA i BHA: zarówno te gabinetowe jak i domowe. Peelingi stosuj dwa razy w tygodniu, w zależności od tego w jakim stanie jest Twoja skóra. 

Jeżeli na skórze pojawiają się zmiany trądzikowe lub inne wypryski nie stosuj peelingów, zwłaszcza mechanicznych.

Wybierając peeling mechaniczny, zwróć uwagę na rodzaj tworzywa złuszczającego. Ważne, by cząsteczka złuszczające była idealnie okrągła, by nie wywoływać mikrouszkodzeń w skórze.

W przypadku masek wybieraj maseczki wyciszające, regulujące pracę gruczołów łojowych, ale też zapobiegające pojawianiu się niedoskonałości – np. maseczki z glinkami. Wybierz maseczki z węglem, które pomogą w oczyszczeniu twojej skóry i obkurczeniu porów. Nie zapomnij także o maseczkach nawilżających. Nawilżenie to podstawa każdej pielęgnacji!NASZA RADA: Stosuj maseczki dwa razy w tygodniu. W stanach podrażnienia możesz zastosować napar z rumianku.