PIELĘGNACJA

SKÓRY MIESZANEJ


Z nami pielęgnacja jest prostsza niż myślisz!

Cera mieszana, czyli dokładnie jaka?

Najprościej mówiąc, jest to cera najbardziej niezdecydowana, ponieważ zmaga się z wieloma niedoskonałościami jednocześnie, przetłuszczającą się tzw. strefą T (czoło, nos, broda) i przesuszonymi okolicami oczu i policzków. Objawom tym, często towarzyszą rozszerzone pory, zaskórniki i wypryski.

Odkryj rytuał pielęgnacyjny, który pomoże Ci pozbyć się niedoskonałości, a Twoja cera każdego dnia będzie wyglądała promiennie i zdrowo!

Idealna pielęgnacja skóry mieszanej w 6 krokach

anchor

1/6 OCZYSZCZANIE:


Jeżeli malujesz się na co dzień wieczorem zastosuj oczyszczanie dwuetapowe: najpierw demakijaż, a następnie oczyszczanie twarzy.

Do demakijażu najlepiej wybieraj produkty w formie olejków. Dokładnie usuną makijaż i nie zaburzą naturalnej równowagi skóry.

Następnie wybierz żel oczyszczający, który usunie pozostałości makijażu oraz zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki czy nadmiar sebum. Produkt do oczyszczania stosuj również rano, przed aplikacją produktów pielęgnacyjnych.


NASZA RADA: Jeżeli chcesz czerpać dodatkowe efekty pielęgnacyjne już na etapie oczyszczania skóry, warto sięgnąć po szczotkę soniczną do oczyszczania FOREO

anchor

2/6 TONIZOWANIE


Główną funkcją toniku jest przywrócenie prawidłowego pH naszej skórze. Dzięki temu naturalny mikrobiom oraz naturalny płaszcz ochronny naszej cery nie będzie zaburzony.

Ponadto w przypadku skóry mieszanej warto jest wybierać toniki, które już na tym etapie pielęgnacji będą regulowały wydzielanie sebum, dbając jednocześnie o prawidłowe nawilżenie skóry.


NASZA RADA: Wieczorem oraz w okresie jesienno-zimowym warto sięgnąć po tonik, który w składzie będzie zawierał kwas glikolowy, który w delikatny sposób wpłynie na poprawę struktury skóry.

Toniki, które nie mają działania złuszczającego warto aplikować dłońmi gestem wtłaczania.

Skóra będzie wtedy idealnie przygotowana na przyjęcie składników aktywnych z następnych produktów pielęgnacyjnych


anchor

3/6 SERUM


Serum jest produktem do zadań specjalnych. Działa na konkretne problemy i potrzeby skóry. Ze względu na swoją formułę kosmetyczną jest w stanie działać w głębszych warstwach naskórka intensywnie stymulując skórę.

Skóra mieszana potrzebuje serum, które przede wszystkim przywróci równowagę wodno-tłuszczową.


NASZA RADA: Na dzień wybierz serum o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym, by chronić skórę przed agresywnie działającymi czynnikami zewnętrznymi.

Na noc wybierz produkt o działaniu regenerującym i restrukturyzującym, który poprawi strukturę Twojej skóry, regulując przy tym wydzielanie sebum.

Przed aplikacją rozgrzej produkt w dłoniach i aplikuj go od środka twarzy na zewnętrz.

anchor

4/6 KREM NA DZIEŃ I NA NOC


Główny zadaniem każdego kremu jest przede wszystkim ochrona naszej skóry. Składniki aktywne, oprócz konkretnej, nadanej im funkcji, mają też za zadanie wspierać procesy regeneracji naszej naturalnej bariery ochronnej – płaszcza hydrolipidowego.

Wybierając krem na dzień zwróć uwagę na konsystencje. Warto wybrać produkty w formie lekkich emulsji, fluidów czy formuły galenowe, które natychmiast wtapiają się w skórę.

Nocą postaw na regenerację. Wybierz produkty o bardziej kremowych konsystencjach, których formuły aktywne będą wspierały naturalne procesy naprawcze zachodzące w skórze.


NASZA RADA: Pielęgnacja dzienna powinna być bogata w antyoksydanty, witaminę C, kwas hialuronowy czy algi. Zadbaj również o to by krem zawierał ochronę w postaci filtrów przeciwsłonecznych.

Na noc możesz wybrać produkty z kwasami AHA czy retinolem by efektywnie wpłynąć na wygląd struktury Twojej skóry. 


anchor

5/6 KREM POD OCZY


Niezależnie od tego jaki masz typ skóry, pielęgnacja okolic oczu jest wskazana.

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, pozbawiona gruczołów łojowych oraz często boryka się z takimi problemami jak opuchnięcia czy zasinienia.

Niestety skóra pod oczami również najszybciej się starzeje, dlatego bardzo ważne jest by zadbać o nią w wyjątkowy sposób.

Konsystencje kremów pod oczy i składniki aktywne są tak dobierane by nie obciążać delikatnej, cienkiej skóry oraz by nie podrażniać oczu.


NASZA RADA: Niewielką ilość kremu rozgrzej w palcach serdecznych i delikatnie aplikuj na okolicę oczu.

Niektóre kremy można aplikować również na powiekę ruchomą. Zwróć uwagę by krem nie dostał się bezpośrednio do oczu.


anchor

6/6 PIELĘGNACJA SPECJALNA


Każda z nas niezależnie od typu skóry powinna od czasu do czasu sięgnąć po produkty takie jak peeling czy maseczka.

Peeling ma za zadanie usunąć obumarły naskórek odsłaniając zdrową, pełną blasku skórę. Peelingi mechaniczne (z drobinkami, granulkami itp.) będą dodatkowo poprawiały mikrokrążenie, co pośrednio wpływa na lepsze dotlenienie i odżywienie skóry.

Peelingi enzymatyczne bazują najczęściej na kwasach AHA i BHA, które w delikatny sposób rozpuszczają obumarły naskórek.

W przypadku masek wybieraj maseczki w zależności od potrzeb danej partii twarzy. Na strefę T maseczki o działaniu normalizującym, matującym czy oczyszczającym, natomiast na pliczki maseczki o działaniu regenerującym i odżywczym. 


NASZA RADA: Raz w tygodniu na całą twarz zaaplikuj maskę nawilżającą o żelowej konsystencji.

W przypadku strefy T warto wybrać maski na bazie glinek, które świetnie normalizują pracę gruczołów łojowych.

Maski algowe idealnie nawilżą skórę i pomogą utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia skóry na dłużej.

Wybierając peeling mechaniczny zwróć uwagę na składniki złuszczające. Ważne by materiał ścierający nie zawierał ostrych krawędzi, które mogłyby powodować mikro uszkodzenia i mikro stany zapalne skóry.

Peeling warto wykonać raz/dwa razy w tygodniu.