Oferta ważna w dniu 07.12.2021 do godziny 23:59 lub do wyczerpania zapasów. Uprawnia do zakupu nieprzecenionych produktów marki Benefit z rabatem -20%. Promocja obowiązuje z kodem: BENEFIT20. Oferta nie obejmuje kosztów przesyłki i nie łączy się z innymi promocjami – w tym rabatami, kuponami, ofertami specjalnymi, a także nie dotyczy zakupu kart upominkowych oraz usług. Rabat obowiązuje w opcji Click&Collect.
Jakiego produktu szukasz?

Przewodnik po najpiękniejszych perfumach

Zapachy świeże, kwiatowe, orientalne, drzewne:
pozwól nam zabrać się w podróż po krainie nut zapachowych, które Cię uwiodą!

Warto wiedzieć

Nuta głowy jest pierwszą, którą poczujesz. Sugeruje ducha perfum. Jest lekka i szybko odparowuje. Nuta serca nadaje perfumom charakterystyczny charakter. Wyraża się on w ciągu kilku godzin. Nuta bazy służy głównie do utrwalenia zapachu. Pojawia się później, ale pozostaje dłużej na skórze lub ubraniu.

Jest to sposób, w jaki rozłożone są nuty głowa, serca i bazy. Od razu po nałożeniu czuć nuty głowy. Po około 15 minutach odkrywasz nuty serca. Po 30 minutach pojawiają się nuty bazy. Ta piramida zapachowa tworzy strukturę i równowagę zapachu. Ujawniając się w miarę upływu czasu, sprawia, że zapach jest wyjątkowy i żywy.

Obecnie panuje trend 4 pięknych rodzin zapachowych: perfumy świeże (które mogą grupować hesperydy i aromaty), perfumy kwiatowe, perfumy drzewne i perfumy orientalne. Ale w rzeczywistości istnieje więcej rodzin referencyjnych. Do kompletu należy dodać jeszcze perfumy cyprysowe i paproć.

Jest to stężenie związków zapachowych (zwanych również ekstraktami zapachowymi). Perfumy, prawdziwy eliksir, mają stężenie od 18% do 30%: nosi się je na specjalne okazje. Woda perfumowana jest bardziej umiarkowana: zawiera od 12% do 18% związków zapachowych. Wystarczająco dużo, aby nadać wyrazistości, ale nie przytłaczająco. Wody toaletowe zawierają od 7% do 12% związków zapachowych. Idealne, gdy potrzebujesz zapachu, który jest trwały, ale lekki! Wreszcie, wody kolońskie mają stężenie od 4% do 6%. Idealnie delikatne.

Daj się oczarować! Wybór perfum to przede wszystkim kwestia zakochania się w nich. Aby podjąć decyzję, należy odczekać co najmniej 15 minut po rozpyleniu: dopiero wtedy można poczuć nuty serca. I to właśnie te nuty nadają zapachowi jego pełną tożsamość.

Perfumy można aplikować wszędzie za pomocą rozpylacza, ale istnieją kluczowe punkty na ciele: tam, gdzie skóra jest najcieplejsza. Gdy zapach się rozgrzewa, uwalnia wszystkie swoje nuty. Ogólnie rzecz biorąc, są to obszary, w których można poczuć bicie pulsu. Najbardziej znane: tył uszu, zagłębienie klatki piersiowej, szyja, nadgarstki. Dodatkowo są też grzbiety kolan, wewnętrzna strona łokci, kostki.